واحد فروش : ناصری : 09187555638

افزایش طول عمر تلویزیون و نحوه نگهداری آن

افزایش طول عمر تلویزیون و نحوه نگهداری آن
1401-05-25 0

افزایش طول عمر تلویزیون و نحوه نگهداری آن

 
نکات و راهکارهای افزایش طول عمر تلویزیون یکی از مهم‌ترین مواردی است که کاربران باید پس از انتخاب و خرید تلویزیون مدنظر به آن توجه کنند. امروزه تلویزیون‌ها جایگاه ویژه‌ای در منزل دارند و افراد بسیاری از اوقات خود را با تماشای فیلم و دیگر امکانات تلویزیون می‌گذرانند و ممکن است تلویزیون در این میان ناخواسته آسیب‌هایی ببیند.  مطمئناً شما نیز تمایل دارید تا با توجه به هزینه‌ای که برای خرید این نوع تلویزیون‌ها پرداخت می‌کنید، مدت زیادی از دستگاهتان استفاده کنید و از تماشای تلویزیون لذت ببرید.
هیچ کس دوست ندارد که ظرف مدت چند سال مجبور شود مجدد فرآیند انتخاب و خرید تلویزیون را بگذراند و هزینه بسیاری را صرف آن کند. پس مهم‌ترین راه حل رعایت یک سری نکات است که از این طریق بتوانید طول عمر تلویزیون خود را افزایش داده و سال‌های طولانی از آن استفاده کرده و نهایت لذت را ببرید.  اگر تمایل دارید تا در رابطه با راهکارهای افزایش طول عمر تلویزیون و روش‌های جلوگیری از خرابی تلویزیون‌ها، اطلاعات مفیدی به دست بیاورید، ما خواندن این مقاله را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم.
 
 

نکات مهم برای افزایش طول عمر تلویزیون

از محافظ برق استفاده کنید:

یکی از مهم‌ترین نکات برای افزایش طول عمر تلویزیون‌ها، استفاده از انواع محافظ است. در کشور ما نوسانت برق بسیار رایج و زیاد است که ممکن است به دستگاه‌های مختلف آسیب‌های جدی برساند، پس بهتر است هیچ گاه تلویزیون را مستقیماً به پریز برق وصل نکنید و همیشه برای وصل کردن دستگاه به برق، از محافظ برق یا تنظیم کننده ولتاژ استفاده کنید.

خاموش کردن تلویزیون در مواقع غیر قابل استفاده:

یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای افزایش طول عمر دستگاه، خاموش کردن آن در مواقع غیر قابل استفاده است. بعضی از افراد عادت دارند برای جلوگیری از سکوت خانه و اتاق، تلویزیون‌ها را روشن گذاشته و از آن هیچ گونه استفاده‌ای نکنند، که این عادات باعث بروز مشکلات بسیار جدی و مهم برای دستگاه خواهد شد پس بهتر است در مواقعی که از آن استفاده نمی‌کنید، آن را خاموش کنید.


بیشتر بخوانید: راهنمای جامع خرید تلویزیون و بررسی نکات مهم در هنگام انتخاب


برای تمیز کردن تلویزیون از پارچه مناسب استفاده کنید:

یکی دیگر از نکات مهم برای افزایش طول عمر تلویزیون، تمیز کردن مداوم آن است زیرا گردوغبار زیاد ممکن است به دستگاه آسیب‌های جدی وارد کند. اما برای گردگیری دستگاه حتماً از پارچه میکرو فیبر استفاده کنید، زیرا این پارچه‌ها برای تمیز کردن اشیاء حساس بسیار مؤثر عمل می‌کنند.

در این مقاله نکاتی را جهت نگهداری بهتر از تلویزیون برای شما شرح دادیم

    

مکان قرار گیری دستگاه را فراموش نکنید:

یکی از نکات مهم برای افزایش طول عمر تلویزیون انتخاب یک محل مناسب برای قرار دادن تلویزیون است. دستگاه شما نباید زیر پنجره قرار داشته باشد، زیرا قرار گرفتن دستگاه در زیر پنجره، باعث تابیدن نور مستقیم خورشید به دستگاه و در نتیجه باعث آسیب رساندن به اجزای سازنده تلویزیون می‌شود. همچنین بهتر است از آشپزخانه کمی فاصله داشته باشد تا گرما و گردوغبار کمتری به آن آسیب برساند.

 

از محلول‌های پاک کننده برای تمیز کردن تلویزیون خود استفاده نکنید:

بسیاری از افراد برای پاک کردن و از بین بردن لکه‌های مختلف دستگاه، از محلول‌های پاک کننده استفاده می‌کنند اما لازم است بدانید که این محلول‌ها برای تلویزیون بسیار مضر است و آسیب‌های جدی به آن وارد می‌کنید. پس بهتر است از محلول‌های مخصوص یا تنها با استفاده از پارچه کمی نمدار برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون استفاده کنید.

 

روشنایی دستگاه خود را تنظیم کنید:

یکی دیگر از نکات کلیدی در افزایش طول عمر تلویزیون، تنظیم روشنایی دستگاه است.  تنظیمات روشنایی دقیقاً مانند تنظیمات قسمت کنتراست می‌باشدهر چقدر سطح روشنایی بالاتر باشد، این بدین معناست که تلویزیون شما از انرژی بیشتری استفاده می‌کند و هر چقدر روشنایی بیشتر باشد، ساعت بیشتری از عمر صفحه نمایش دستگاه شما کم می‌شود. بنابراین همیشه سعی کنید روشنایی صفحه نمایش را روی کم‌ترین حالت ممکن تنظیم کنید.

در این مقاله نکاتی را جهت نگهداری بهتر از تلویزیون برای شما شرح دادیم-2
عدم وارد کردن فشار زیاد به تلویزیون:

از جمله نکات مهم برای حفظ و ماندگاری تلویزیون، عدم وارد کردن فشار زیاد به دستگاه و عدم برخورد اشیای تیز به صفحه نمایش تلویزیون است. صفحه نمایش و فریم تلویزیون‌های هوشمند بسیار ظریف هستند و باید مراقب آسیب دیدن آن باشید. 

دستگاه را در حالت استند بای قرار ندهید و آن را خاموش کنید:

زمانی که قصد استفاده از دستگاه را ندارید، بهتر است تا آن را خاموش کنید و دستگاه را در حالت استند بای قرار ندهید. زیرا در حالت استند بای برخی از قطعات کار می‌کنند و درنتیجه‌ی کارکرد قطعات الکترونیکی، استهلاک ایجاد می‌شود. بنابراین به جای قرار دادن دستگاه در حالت استند بای، بهتر است تا دستگاه را خاموش کنید.

 

کشیدن دوشاخه برق دستگاه در فواصل زمانی:

یکی دیگر از نکات مهم برای افزایش طول عمر تلویزیون کشیدن شاخه برق آن در زمانی است که دستگاه خاموش است. زیرا زمانی که دستگاه خاموش است، ترانس تلویزیون روشن می‌باشد و در این حالت مقداری برق در ترانس وجود دارد، درنتیجه برق و انرژی مصرف می‌شود، که نهایتاً این امر باعث می‌شود تا روی طول عمر دستگاه تأثیر داشته باشد. این مورد برای زمان‌هایی که شما به مسافرت رفته‌اید و یا مدت زیادی در منزل نیستید یک نکته کلیدی است و بسیار پیشنهاد می‌شود.

در این مقاله نکاتی را جهت نگهداری بهتر از تلویزیون برای شما شرح دادیم-3

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم نکات مهم و قابل توجهی که برای حفظ دستگاه شما و ماندگارتر کردن طول آن مهم است را بررسی کنیم تا شما عزیزان بتوانید از دستگاه خود در سالیان متعدد استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که به هرحال افزایش سن دستگاه، ممکن است باعث بروز آسیب‌های مختلف شود. در صورت بالا بودن سن دستگاه و بروز مشکلات، ممکن است که راهی جز خرید یک دستگاه جدید وجود نداشته باشید. همچنین توجه داشته باشید که عمر دستگاه به میزان ساعت استفاده از دستگاه شما بستگی دارد.

شما عزیزان می‌توانید برای مطالعه مقالات دیگر و خرید یک تلویزیون مدرن و باکیفیت به سایت بانه سرا مراجعه کرده و اطلاعات لازم را دریافت کنید. همچنین در صورت وجود پرسش می‌توانید در واتساپ با کارشناسان ما صحبت کرده و به یک نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

پرسش های متداول

  • برای افزایش طول عمر تلویزیون، بهتر است در چه فواصل زمانی آن را تمیز کنیم؟

باتوجه به این که تلویزیون یک محصول بسیار حساس است و صفحه نمایش آن سریعا گردوغبار را به خود جذب می کند، بهتر است دوبار در هفته صفحه نمایش آن را با دستمال مخصوص تمیز کرده و کیفیت آن را حفظ کنید.

  • به طور کلی یک تلویزیون باکیفیت چندسال عمر می کند؟

برای پاسخ به این سوال هیچ پاسخ علمی وجود ندارد و عمر کلی تلویزیون باتوجه به برند و نحوه استفاده از آن متفاوت است.

  • برای خرید تلویزیون نیاز به مراجعه حضوری برای بررسی مدل و قیمت ها است؟

خیر، شما عزیزان می توانید با تماس با کارشناسان مجرب ما، پاسخ سوالات خود را دریافت کرده و یک خرید آسان و بدون دغدغه را تجربه کنید.

 

 

 
نظر خود را ارسال کنید
فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی بانه سرا

مشاوران بانه سرا در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات مشتریان گرامی خود می باشد

مشاوره و راهنمایی ناصری 09187555638